Sat2024 May 25
२०८१ जेठ १२, शनिबार

लापरवाहीपूर्ण उपचारको क्रममा औषधिको साइड इफेक्टले गयो नितुको ज्यान

9
डाक्टरले चेक जाँच नै नगरि औषधि प्रयोग गर्न लगाउँदा एक जना बहिनि नितु दुवालको मृत्यु भएको छ! अनुहारमा आएका एलर्जी चेक जाँच गर्न जादा रगत र एलर्जी परीक्षण बिना नै MINOCIN र ACNETRATE औषधि लेखेर दिएपछि ती औषधि खाएको केही दिनपछि ज्वरो, खोकी लाग्न थालेपछि पुनः त्यही अस्पतालमा लिएर जाँदा त्यहीं MINOCIN / ACNETRATE नै औषधि निरन्तर खान लेखी दियो त्यो दिनको अस्पतालको प्रेस्कीप्सनमा डा. नितु मानन्धर नाम लेखेको पाइयो वहाँ छालाको डाक्टर पनि होइन रहेछ साथै फिजिसियन पनि देखाउन भनियो अनि देखाइयो ।
टाइफाईड र ज्वरोको लागि औषधि मात्रै लेखिदियो । ती डाक्टरहरुले लेखि दिएको औषधि खाएर निको हुनुको साटो बान्ता हुने, वाक्कवाक्क हुने, ज्वरो आएर गाह्रो हुन थालेपछि मिति २०८०।४।१४ मा बिहानै ४:०० बजेतिर  अस्पतालको इमर्जेन्सीमा लिएर गएपछि तत्काल भर्ना गरियो । भर्ना भएर उपचार हुँदै गर्दा नितुको हालत झन् झन् खराब हुँदै गयो ।
औषधिको Reaction हुन सक्नेतर्फ ध्यान कसैले पनि दिएन । पछि B&B र त्यसपछि पाटन हस्पिटल पुराइयो। तर कसैको केहि लागेन। उनको निधन भयो । Drug reaction with Eosinophilia and systematic symptoms (DRESS) लाई मृत्युको कारण भनेको छ । जिउका छाला सबै जलेर अत्यन्तै पीडा र कष्टदायी मृत्यु भएको थियो । ” अहिले नितुको परिवारले लापरबाहीमा संलग्न डाक्टरहरुलाई कार्यबाही हुनुपर्ने माग सहित नितुको लागि न्याय मागिरहेको छ।  स्रोत सामाजिक सञ्जाल

यो समाचार पढेर हजुरलाई कस्तो लाग्यो ?

सम्बंधित खबर